Ceniony profesor, związany uprzednio z Conservatoire National Superieur de Paris, obecnie zaś z Konserwatorium w Genewie. Uczeń Roger-Ducasse'a, Nadii Boulanger i Louisa Hiltbranda, dał się poznać światu jako wybitny pianista. Trzykrotnie nagrodzony "Pierwszą Nagrodą" w Paryskim Konserwatorium, jest również zwycięzcą prestiżowego Międzynarodowego Konkursu w Genewie.

W trakcie muzycznej kariery współpracował z dyrygentami światowej sławy, w gronie których znaleźli się Charles Munch, Paul Paray, Armin Jordan, Sergiu Comissiona. Jego nagrania uhonorowano nagrodami: "Grand Prix du Disque" i "Diapason d'Or".


Dominique Merlet znany jest na całym świecie nie tylko ze swoich koncertów i recitali, ale także z działalności pedagogicznej, prowadzonych wykładów i klas mistrzowskich. Studenci z jego klasy są laureatami wielu znaczących konkursów pianistycznych.


Merlet jest Przewodniczącym Międzynarodowej Fundacji Nadii i Lili Boulanger, posiada tytuł Honorowego Europejskiego Przewodniczącego EPTA i wielokrotnie uczestniczy w pracach jury na międzynarodowych konkursach pianistycznych. Francuskie Ministerstwo Kultury, doceniając imponujące dokonania i osiągnięcia pianisty, przyznało mu tytuł "Officier des Art Et des Lettres ".

Sponsorzy konkursu
Partnerzy konkursu
Współfinansowanie konkursu
Konkurs jest dofinansowany ze środków: Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Miasta Bydgoszczy.
PARTNEREM Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. I. J. Paderewskiego jest Województwo Kujawsko-Pomorskie