Urodzony w Wiedniu w 1940 roku. Studiował w wiedeńskiej Akademii Muzycznej i Sztuk Scenicznych (obecnie Uniwersytet Muzyczny ) pod opieką Richarda Hausera.

Zdobył nagrody w trakcie międzynarodowych konkursów pianistycznych (Salzburg, Genewa, Wiedeń).


Heinz Medjimorec rozpoczął karierę w wieku 20 lat jako pianista koncertowy. Odbył tournee po Europie, Bliskim Wschodzie oraz Stanach Zjednoczonych. Występował z recitalami oraz wykonywał koncerty pianistyczne (Symfonia Wiedeńska, Symfonia Londyńska, RSO Berlin, RSO Wiedeń, Belgrad, Ljubljana). Zrealizował także nagrania radiowe oraz występował w telewizji.

Od roku 1968 jest pianistą "Haydn Trio Wien", z którym koncertował w Ameryce Północnej i Południowej, Afryce, Europie oraz Azji. Nagrał płyty długogrające oraz płyty CD z wiedeńskim Haydn Trio dla Teldec, Warner Apex, Arabesque N.Y. oraz Musica Wien.


Akompaniował w trakcie wielu recitali znanym śpiewaczkom i śpiewakom m.in. Edith Mathis, Peterowi Schreier czy Kurtowi Equiluz. Przez wiele lat grał na dwa fortepiany z Hansem Petermandl.

Heinz Medjimorec zasiada także jako członek jury podczas krajowych i międzynarodowych konkursów pianistycznych i kameralnych w Bremen, Kolonii Monachium, Dublinie, Seulu, Sydney, Graz czy Wiedniu. Prowadził klasy mistrzowskie (soliści oraz muzyka kameralna) w Europie, Australii oraz Stanach Zjednoczonych.


Od roku 1975 prowadzi zajęcia z młodymi pianistami koncertowymi w Keyboard Institute na Uniwersytecie Muzycznym w Wiedniu. Od roku 2008 emerytowany profesor.

Sponsorzy konkursu
Partnerzy konkursu
Współfinansowanie konkursu
Konkurs jest dofinansowany ze środków: Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Miasta Bydgoszczy.
PARTNEREM Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. I. J. Paderewskiego jest Województwo Kujawsko-Pomorskie