Urodzony w Korei Południowej Choong-Mo Kang zyskał uznanie krytyków występując z Londyńską Orkiestrą Filharmoniczną, Moskiewską Orkiestrą Filharmoniczą oraz najważniejszymi orkiestrami koreańskimi. Artysta grał w Carnegie Hall, operze w Sydney oraz wielu miejscach w Stanach Zjednoczonych, Europie i Azji. W roku 2003 Choong-MoKang występował w Moskwie oraz St. Petersburgu, aby uczcić dziesiątą rodznicę śmierci darzonej czcią pianistki rosyjskiej Tatiany Nikołajewej.


Choong-MoKang jest absolwentem państwowego uniwersytetu w Seulu, stopień magistra otrzymał studiując w konserwatorium w San Francisco, a dyplom artystyczny otrzymał w konserwatorium Peabody. Studiują w Peabody, artysta został wybrany członkiem wydziału pianistycznego.


Nagrania zrealizowane przez Choong-MoKanga obejmują WariacjeGoldbergowskie, Inwencje i Symfonie Bacha oraz Dobrze temperowany klawesyn. Wielki pianista oraz drygent Leon Fleisher chwalił Wariacje Goldbergowskie w wykonaniu Kanga twierdząc, że stworzył on spektakularne, godne uwagi przedstawienie.

Kang jest padegogiem w państwowym Uniwersytecie Sztuk Pięknych w Seulu, a jego podopieczni byli laureatami ważnych konkursów, takich jak Queen Elisabeth, Van Cliburn, Dublin, Epinal, Hamamatsu, Leeds, Long-Thibaud, Maria Canals, Shanghai i wielu innych.


Kang prowadzi klasy mistrzowskie w całej Europie, Azji oraz Ameryce Północnej. Jest dyrektorem artystycznym Festiwalu Euro Music, Akademii w Lipsku, pracuje jako pedagog w trakcie Festiwalu Ishikawa Music w Japonii. Kang był członkiem jury podczas prestżowych festiwali międzynarodowych, między innymi w Cleveland, Warszawie, Dublinie, Szanghaju, Seulu czy Sydney.

Sponsorzy konkursu
Partnerzy konkursu
Współfinansowanie konkursu
Konkurs jest dofinansowany ze środków: Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Miasta Bydgoszczy.
PARTNEREM Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. I. J. Paderewskiego jest Województwo Kujawsko-Pomorskie