Harmonogram Konkursu


XI MIĘDZYNARODOWY KONKURS PIANISTYCZNY IM. I. J. PADEREWSKIEGO


9 listopada 2019 - Przyjazd uczestników Konkursu do Bydgoszczy

10 listopada 2019 - Spotkanie informacyjne i losowanie kolejności występów (15.00)

10 listopada 2019 - Koncert Inauguracyjny Konkursu

11 listopada 2019 - Początek przesłuchań I etapu

14 listopada 2019 - Ogłoszenie wyników I etapu

15 listopada 2019 - Początek przesłuchań II etapu

17 listopada 2019 - Ogłoszenie wyników II etapu

18 listopada 2019 - Próba z Orkiestrą Kameralną dla Półfinalistów Konkursu

19 listopada 2019 - Początek przesłuchań Półfinału

20 listopada 2019 - Ogłoszenie wyników Półfinału

21 listopada 2019 - Próba z Orkiestrą dla Finalistów Konkursu

22-23 listopada 2019 - Koncerty Finałowe

24 listopada 2019 - Uroczystość zakończenia Konkursu

24 listopada 2019 - Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród

24 listopada 2019 - Koncert Laureatów XI Konkursu im. I. J. Paderewskiego w Filharmonii Pomorskiej

24 listopada 2019 - Wręczenie nagród pozaregulaminowych

25 listopada 2019 - Koncert Laureatów w Filharmonii Narodowej

 

 

HARMONOGRAM:

10 listopada 2019

godzina 15.00 – Losowanie kolejności występów uczestników Konkursu

sala koncertowa Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego

Bydgoszcz, ul. Gdańska 20

 

 

KONCERT INAUGURACYJNY

godzina 17.00

sala koncertowa Filharmonii Pomorskiej im. I. J. Paderewskiego

 

 

Orkiestra Filharmonii Pomorskiej im. I. J. Paderewskiego

dyrygent – Kai Bumann

przy fortepianie – Nikita Mndoyants,

zwycięzca VII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. I. J. Paderewskiego (Bydgoszcz, 2007)

 

S. Prokofiev – Concerto No. 2 in G minor, Op. 16

Andantino-Allegretto

Scherzo: Vivace

Intermezzo: Allegro moderato

Finale: Allegro tempestoso

 

Witold Lutosławski (1913-1994) – Koncert na orkiestrę

 

Koncert poprowadzi Krzysztof Zanussi

 

I ETAP

11-14 listopada 2019

 

45 uczestników

 25-30 minut

sala koncertowa Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego

Bydgoszcz, ul. Gdańska 20

 

11 listopada 2019 – Początek przesłuchań I etapu

14 listopada 2019 – Ogłoszenie wyników I etapu

 

11 listopada 2019

1) 10.00 – 10.30 PIERDOMENICO Leonardo – Włochy/Italy

2) 10.30 – 11.00 BELYAVSKY Sergey – Rosja/Russia

3) 11.00 – 11.30 KOZÁK Marek –Republika Czeska/Czech Republic

4) 11.30 – 12.00 LIU  Tianyuan – Chiny/China

przerwa (30 min.)

5) 12.30 – 13.00 OTA Saya – Japonia/Japan           

6) 13.00 – 13.30 PACHOLEC  Kamil – Polska/Poland

7) 13.30 – 14.00 CAO  Bolai – Chiny/China

przerwa obiadowa

8) 16.30 – 17.00 KRZYŻOWSKI  Mateusz – Polska/Poland

9) 17.00 – 17.30 NIIRO Kana – Japonia/Japan          

10) 17.30 – 18.00 HAO Yilei – Chiny/China

przerwa (30 min.)

11) 18.30 – 19.00 BYRDY  Łukasz – Polska/Poland

12) 19.00 – 19.30 LYNOV Philipp – Rosja/Russia

13) 19.30 – 20.00 KIM  Saetbyeol – Republika Korei/ Republic of Korea

 

12 listopada 2019

14)10.00 – 10.30 YOO  Se-Hyeong – Republika Korei/ Republic of Korea

15) 10.30 – 11.00 WIECZOREK Marcin – Polska/Poland

16) 11.00 – 11.30 ZHANG Yunling – Chiny/China

17) 11.30 – 12.00 CHEN Xuehong – Chiny/China

przerwa (30 min.)

18) 12.30 – 13.00 HA Gyu Tae – Republika Korei/ Republic of Korea

19) 13.00 – 13.30 ROH Hyun Jin – Republika Korei/ Republic of Korea

20) 13.30 – 14.00 ONODA Arisa – Japonia/Japan        

przerwa obiadowa

21) 16.30 – 17.00 MURADOV  Rustam – Rosja/Russia

22) 17.00 – 17.30 KIM Seunghui – Republika Korei/ Republic of Korea         

23) 17.30 – 18.00 MIZUMURA  Shogo – Japonia/Japan

przerwa (30 min.)

24) 18.30 – 19.00 PAPOIAN Ilia – Rosja/Russia    

25) 19.00 -19.30 HSU Ting Chia – Tajwan/Taiwan

26) 19.30 – 20.00 KHOMICHKO  Anna – Rosja/Russia

 

13 listopada 2019

27) 10.00 – 10.30 HSU Yun Chih – Tajwan/Taiwan

28) 10.30 – 11.00 SMIRNOVA  Alina – Rosja/Russia

29) 11.00 – 11.30 SZAŁUCKA Anna – Polska/Poland

30) 11.30 – 12.00 STARK  Jonas – Niemcy/Germany

przerwa (30 min.)

31) 12.30 – 13.00 FURUMI Yasuko – Japonia/Japan

32) 13.00 – 13.30 WON JongHo – Republika Korei/ Republic of Korea

33) 13.30 – 14.00 OVCHARENKOIlia – Ukraina/Ukraine 

przerwa obiadowa

34) 16.30 – 17.00 ZHDANOV Denis – Ukraina/Ukraine

35) 17.00 – 17.30 SHIGEMORI Kotaro – Japonia/Japan

36) 17.30 – 18.00 KULIKOVA  Polina – Rosja/Russia

przerwa (30 min.)

37) 18.30 – 19.00 KA Joo Yeon – Republika Korei/ Republic of Korea     

38) 19.00 -19.30 GORANKO  Joanna – Polska/Poland

39) 19.30 – 20.00 HIRAKAWA Aya – Japonia/Japan

 

14 listopada 2019

40) 10.00 – 10.30 LI Gen – Chiny/China

41) 10.30 – 11.00 KISELEVA Daria – Rosja/Russia

42) 11.00 – 11.30 LEE Linda – Republika Korei/ Republic of Korea

43) 11.30 – 12.00 SATO Motohiro – Japonia/Japan

przerwa (30 min.)

44) 12.30 – 13.00 MOSSAKOWSKI Michał – Polska/Poland

45) 13.00 – 13.30 MARKOVA  Hristeya – Bułgaria/Bulgaria

 

Ogłoszenie wyników I etapu – 14 listopada 2019 – około godz. 18.00  

  

II ETAP

15-17 listopada 2019

 

22 uczestników

40-45 minut

sala koncertowa Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego

Bydgoszcz, ul. Gdańska 20

 

15 listopada 2019 – Początek przesłuchań II etapu

17 listopada 2019 – Ogłoszenie wyników II etapu

 

 

15 listopada 2019

1) 10.00 – 10.45 PIERDOMENICO Leonardo – Włochy/Italy (1)

2) 10.45 – 11.30 BELYAVSKY Sergey – Rosja/Russia (2)

przerwa (30 min.)

3) 12.00 – 12.45 LIU  Tianyuan – Chiny/China (4)

4) 12.45 – 13.30 PACHOLEC  Kamil – Polska/Poland (6) 

przerwa obiadowa

5) 16.30 – 17.15 KRZYŻOWSKI  Mateusz – Polska/Poland (8)

6) 17.15 – 18.00 HAO Yilei – Chiny/China (10)

przerwa (30 min.)

7) 18.30 -19.15 BYRDY  Łukasz – Polska/Poland (11)

8) 19.15 – 20.00 LYNOV Philipp – Rosja/Russia (12)

 

16 listopada 2019

9) 10.00 – 10.45 KIM  Saetbyeol – Republika Korei/ Republic of Korea (13)

10) 10.45 – 11.30 YOO  Se-Hyeong – Republika Korei/ Republic of Korea (14)

przerwa (30 min.)

11) 12.00 – 12.45 WIECZOREK Marcin – Polska/Poland (15)

12) 12.45 – 13.30 CHEN Xuehong – Chiny/China (17)

przerwa obiadowa

13) 16.30 – 17.15 HA Gyu Tae – Republika Korei/ Republic of Korea (18)

14) 17.15 – 18.00 MURADOV  Rustam – Rosja/Russia (21)

przerwa (30 min.)

15) 18.30 -19.15 PAPOIAN Ilia – Rosja/Russia (24)     

16) 19.15 – 20.00 HSU Yun Chih – Tajwan/Taiwan (27)

 

17 listopada 2019

17) 10.00 – 10.45 FURUMI Yasuko – Japonia/Japan (31)

18) 10.45 – 11.30 OVCHARENKO Ilia – Ukraina/Ukraine (33)

przerwa (30 min.)

19) 12.00 – 12.45 ZHDANOV Denis – Ukraina/Ukraine (34)

20) 12.45 – 13.30 SHIGEMORI Kotaro – Japonia/Japan (35)

przerwa obiadowa

21) 15.30 – 16.15 KULIKOVA  Polina – Rosja/Russia (36)

22) 16.15 – 17.00 KISELEVA Daria – Rosja/Russia (41)

Ogłoszenie wyników II etapu – 17 listopada 2019 – około godz. 19.00 

 

 

18 listopada 2019

Próby półfinalistów z Capellą Bydgostiensis pod dyrekcją Kaja Bumanna

Sala koncertowa Filharmonii Pomorskiej im. I. J. Paderewskiego

 

10.00 – 10.40   – PIERDOMENICO Leonardo – Włochy/Italy F

przerwa / break

10.50 – 11.30   – BELYAVSKY Sergey – Rosja/Russia F

11.30 – 12.10   – PACHOLEC  Kamil – Polska/Poland S

 przerwa / break

12.30 – 13.10   – LYNOV Philipp – Rosja/Russia S

przerwa / break

13.20 – 14.00   – KIM  Saetbyeol – Republika Korei/ Republic of Korea F

 przerwa / break

16.00 – 16.40   – CHEN Xuehong – Chiny/China F

 przerwa / break

16.50 – 17.30   – HSU Yun Chih – Tajwan/Taiwan, F

przerwa / break

17.40 – 18.20   – FURUMI Yasuko – Japonia/Japan K

 przerwa / break

18.30 – 19.10   – OVCHARENKO Ilia – Ukraina/Ukraine F

19.10 – 19.20  przerwa / break

19.20 – 20.00   – KISELEVA Daria – Rosja/Russia S

 

PÓŁFINAŁ

19 – 20 listopada 2019

10 uczestników

Sala koncertowa Filharmonii Pomorskiej im. I. J. Paderewskiego

 

Capella Bydgostiensis

dyrygent – Kai Bumann

 

19 listopada 2019 / November 19th, 2019

10.00 – 10.45 – recital PIERDOMENICO Leonardo – Włochy/Italy F

10.45 – 11.30 – recital BELYAVSKY Sergey – Rosja/Russia F

11.30 – 12.15 – recital PACHOLEC  Kamil – Polska/Poland S

przerwa / break (30 min.)

12.45 – 13.30 – recital LYNOV Philipp – Rosja/Russia S

13.30 – 14.15 – recital KIM  Saetbyeol – Republika Korei/ Republic of Korea F

przerwa obiadowa / lunch time

16.30 – 17.00 – concert CHEN Xuehong – Chiny/China F

przerwa / break (15 min.)

17.15 – 17.45 – concert HSU Yun Chih – Tajwan/Taiwan, F

przerwa / break (15 min.)

18.00 – 18.30 concert FURUMI Yasuko – Japonia/JapanK

przerwa / break (15 min.)

18.45 – 19.15 – concert OVCHARENKO Ilia – Ukraina/Ukraine F

przerwa / break (15 min.)

19.30 – 20.00 – concert KISELEVA Daria – Rosja/Russia S

 

20 listopada 2019 / November 20th, 2019

10.00 – 10.45 – recital CHEN Xuehong – Chiny/China F

10.45 – 11.30 – recital HSU Yun Chih – Tajwan/Taiwan, F

11.30 – 12.15 – recital FURUMI Yasuko – Japonia/Japan K

przerwa / break (30 min.)

12.45 – 13.30 – recital OVCHARENKO Ilia – Ukraina/Ukraine F

13.30 – 14.15 – recital KISELEVA Daria – Rosja/Russia S

przerwa obiadowa / lunch time

16.30 – 17.00 – concert PIERDOMENICO Leonardo – Włochy/Italy F

przerwa / break (15 min.)

17.15 – 17.45 – concert BELYAVSKY Sergey – Rosja/Russia F

przerwa / break (15 min.)

18.00 – 18.30 – concert PACHOLEC  Kamil – Polska/Poland S

przerwa / break (15 min.)

18.45 – 19.15 – concert LYNOV Philipp – Rosja/Russia S

przerwa / break (15 min.)

19.30 – 20.00 – concert KIM  Saetbyeol – Republika Korei/ Republic of Korea F

 

Ogłoszenie wyników Półfinału – 20 listopada 2019 – około godz. 21.30

 

 

21 listopada 2019 

Próby z Orkiestrą w sali koncertowej Filharmonii Pomorskiej im. I. J. Paderewskiego

 

09.00 – 10.00 – Belyavsky Sergey F – S. Rachmaninov Concerto No. 2 in C minor, Op. 18

10.30 – 11.30 – Pacholec Kamil S – P. Tchaikovsky Concerto No. 1 in B-flat minor, Op. 23

12.00 – 13.00 – Lynov Philipp S – S. Prokofiev Concerto No. 2 in G minor, Op. 16

17.00 – 18.00 – Kim Saetbyeol F – P. Tchaikovsky Concerto No. 1 in B-flat minor, Op. 23

18.30 – 19.30 – Furumi Yasuko K– S. Rachmaninov Concerto No. 2 in C minor, Op. 18

 

FINAŁ 

22 – 23 listopada 2019

5 uczestników 

Sala koncertowa Filharmonii Pomorskiej im. I. J. Paderewskiego

 

Orkiestra Filharmonii Pomorskiej im. I.J. Paderewskiego

dyrygent – Jakub Chrenowicz

 

22 listopada 2019 

Próby z Orkiestrą Filharmonii Pomorskiej im. I. J. Paderewskiego

09.30 – 10.30 – Belyavsky Sergey F – S. Rachmaninov Concerto No. 2 in C minor, Op. 18

10.45 – 11.45 – Pacholec Kamil S – P. Tchaikovsky Concerto No. 1 in B-flat minor, Op. 23

12.00 – 13.00 – Lynov Philipp S – S. Prokofiev Concerto No. 2 in G minor, Op. 16

 

19.00 Koncerty Finałowe

 

19.00 – 19.30 – Belyavsky Sergey F

S. Rachmaninov Concerto No. 2 in C minor, Op. 18

Moderato

Adagio sostenuto

Allegro scherzando

 

20.00 – 21.00 – Pacholec Kamil S

P. Tchaikovsky Concerto No. 1 in B-flat minor, Op. 23

Allegro non troppo e molto maestoso

Andante semplice

Allegro con fuoco

 

21.00 – 21.45 – Lynov Philipp S

S. Prokofiev Concerto No. 2 in G minor, Op. 16

Andantino

Scherzo. Vivace

Intermezzo. Allegro moderato

Finale. Allegro tempestoso

 

23 listopada 2019 

Próby z Orkiestrą Filharmonii Pomorskiej im. I. J. Paderewskiego

 

10.00 – 11.00 – Kim Saetbyeol F – P. Tchaikovsky Concerto No. 1 in B-flat minor, Op. 23

11.30 – 12.30 – Furumi Yasuko K – S. Rachmaninov Concerto No. 2 in C minor, Op. 18

 

19.00 Koncerty Finałowe

 

19.00 – 19.30 – Kim Saetbyeol F

P. Tchaikovsky Concerto No. 1 in B-flat minor, Op. 23

Allegronon troppo e molto maestoso – Allegro con spirito

Andantino semplice – Allegro vivace assai

Allegro con fuoco

 

20.00 – 21.00 – Furumi Yasuko K

S. Rachmaninov Concerto No. 2 in C minor, Op. 18

Moderato

Adagio sostenuto

Allegro scherzando

 

 

23 listopada 2019 

21.00 

Sala koncertowa Filharmonii Pomorskiej im. I. J. Paderewskiego 

Specjalny koncert Krzysztofa Herdzina

Paderewski na jazzowo

 

Uroczystość zakończenia XI Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego I. J. Paderewskiego oraz ogłoszenie wyników Konkursu – 23 listopada 2019, ok godziny 22.00

 

24 listopada 2019

 ONCERT LAUREATÓW

Sala koncertowa Filharmonii Pomorskiej im. I. J. Paderewskiego

godz. 17.00

 

Belyavsky Sergey

I. J. Paderewski – Polonaise in B major op. 9/6

F. Liszt – Scherzo and Marsch, S. 177

Kim Saetbyeol

I. J. Paderewski – Melody op. 16/2

D. Shostacovich – Preludum and fugue in D-flat major, op. 87/15

Furumi Yasuko

F. Liszt – Ballade No. 2 in B minor, S. 171

Kamil Pacholec

F. Chopin – Barcarolle in F-sharp major, op.60

I. J. Paderewski – Cracovienne fantastique, op. 14/6

Lynov Philipp

S. Prokofiev Concerto No. 2 in G minor, Op. 16

Andantino

Scherzo. Vivace

Intermezzo. Allegro moderato

Finale. Allegro tempestoso

 

25 listopada 2019 

 

KONCERT LAUREATÓW 

 

Filharmonia Narodowa w Warszawie

Sala kameralna

godz. 19.00

 

 

Furumi Yasuko

F. Liszt – Ballade No. 2 in B minor, S. 171

K. Szymanowski – Etude in B-flat minor, op. 4/3

I. J. Paderewski – Menuet, op. 14/1

 

Kamil Pacholec

F. Chopin – Barcarolle in F-sharp major, op.60

I. J. Paderewski – Cracovienne fantastique, op. 14/6

F. Liszt/C. Gounod – Waltz from the Opera „Faust”

 

Lynov Philipp

M. Dobrzyński – Moving Frames

S. Barber – Sonata in E-flat minor, op. 26

I. J. Paderewski – Intermezzo Polacco, op. 14/5

S. Prokofiev – 4 Etudes op. 2

Sponsorzy konkursu
Partnerzy konkursu
Współfinansowanie konkursu
Konkurs jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Miasta Bydgoszczy.
PARTNEREM Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. I. J. Paderewskiego jest Województwo Kujawsko-Pomorskie