Harmonogram Konkursu

XI MIĘDZYNARODOWY KONKURS PIANISTYCZNY IM. I. J. PADEREWSKIEGO

9 listopada  2019                   Przyjazd uczestników Konkursu do Bydgoszczy

10 listopada 2019                  Spotkanie informacyjne i losowanie kolejności występów (15.00)

10 listopada 2019                  Koncert Inauguracyjny Konkursu

11 listopada 2019                   Początek przesłuchań I etapu

14 listopada 2019                   Ogłoszenie wyników I etapu

15 listopada 2019                   Początek przesłuchań II etapu

17 listopada 2019                   Ogłoszenie wyników II etapu

18 listopada 2019                   Próba z Orkiestrą Kameralną dla Półfinalistów Konkursu

19 listopada 2019                   Początek przesłuchań Półfinału

20 listopada 2019                   Ogłoszenie wyników Półfinału

21 listopada 2019                   Próba z Orkiestrą dla Finalistów Konkursu

22-23 listopada 2019             Koncerty Finałowe

24 listopada 2019                   Uroczystość  zakończenia Konkursu

24 listopada 2019                   Ogłoszenie wyników  i  wręczenie nagród

24 listopada 2019                   Koncert Laureatów XI Konkursu im. I. J. Paderewskiego w Filharmonii Pomorskiej

24 listopada 2019                   Wręczenie nagród pozaregulaminowych

25 listopada 2019                   Koncert Laureatów w Filharmonii Narodowej

 

 

HARMONOGRAM:

10 listopada 2019

godzina 15.00  –  Losowanie kolejności występów uczestników Konkursu

sala koncertowa Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego

Bydgoszcz, ul. Gdańska 20

 

 

KONCERT  INAUGURACYJNY

godzina 17.00

sala koncertowa Filharmonii Pomorskiej im. I. J. Paderewskiego

 

 

Orkiestra Filharmonii Pomorskiej im. I. J. Paderewskiego

dyrygent – Kai Bumann

przy fortepianie – Nikita Mndoyants,

zwycięzca VII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. I. J. Paderewskiego (Bydgoszcz, 2007)

 

S. Prokofiev – Concerto No. 2 in G minor, Op. 16

Andantino-Allegretto

Scherzo: Vivace

Intermezzo: Allegro moderato

Finale: Allegro tempestoso

 

Witold Lutosławski (1913-1994) – Koncert na orkiestrę

 

Koncert poprowadzi Krzysztof Zanussi

 

I ETAP

11-14 listopada 2019

 

45 uczestników

 25-30 minut

sala koncertowa Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego

Bydgoszcz, ul. Gdańska 20

 

11 listopada 2019 – Początek przesłuchań I etapu

14 listopada 2019 – Ogłoszenie wyników I etapu

 

11 listopada 2019

1) 10.00 – 10.30 PIERDOMENICO  Leonardo – Włochy/Italy

2) 10.30 – 11.00 BELYAVSKY Sergey – Rosja/Russia

3) 11.00 – 11.30 KOZÁK Marek –Republika Czeska/Czech Republic

4) 11.30 – 12.00 LIU  Tianyuan – Chiny/China

przerwa  (30 min.)

5) 12.30 – 13.00 OTA Saya  – Japonia/Japan                      

6) 13.00 – 13.30 PACHOLEC  Kamil – Polska/Poland

7) 13.30 – 14.00 CAO  Bolai – Chiny/China

przerwa obiadowa

8) 16.30 – 17.00 KRZYŻOWSKI  Mateusz – Polska/Poland

9) 17.00 – 17.30 NIIRO Kana – Japonia/Japan                   

10) 17.30 – 18.00 HAO Yilei – Chiny/China

przerwa (30 min.)

11) 18.30 – 19.00 BYRDY  Łukasz – Polska/Poland

12) 19.00 – 19.30 LYNOV  Philipp – Rosja/Russia

13) 19.30 – 20.00 KIM  Saetbyeol – Republika Korei/ Republic of Korea

 

12 listopada 2019

14)10.00 – 10.30 YOO  Se-Hyeong – Republika Korei/ Republic of Korea

15) 10.30 – 11.00 WIECZOREK Marcin – Polska/Poland

16) 11.00 – 11.30 ZHANG Yunling – Chiny/China

17) 11.30 – 12.00 CHEN  Xuehong – Chiny/China

przerwa  (30 min.)

18) 12.30 – 13.00 HA Gyu Tae – Republika Korei/ Republic of Korea

19) 13.00 – 13.30 ROH Hyun Jin – Republika Korei/ Republic of Korea

20) 13.30 – 14.00 ONODA Arisa – Japonia/Japan               

przerwa obiadowa

21) 16.30 – 17.00 MURADOV  Rustam – Rosja/Russia

22) 17.00 – 17.30 KIM Seunghui  – Republika Korei/ Republic of Korea                 

23) 17.30 – 18.00 MIZUMURA  Shogo – Japonia/Japan

przerwa (30 min.)

24) 18.30 – 19.00 PAPOIAN Ilia – Rosja/Russia        

25) 19.00 -19.30 HSU Ting Chia – Tajwan/Taiwan

26) 19.30 – 20.00 KHOMICHKO  Anna – Rosja/Russia

 

13 listopada 2019

27) 10.00 – 10.30 HSU Yun Chih – Tajwan/Taiwan

28) 10.30 – 11.00 SMIRNOVA  Alina – Rosja/Russia

29) 11.00 – 11.30 SZAŁUCKA Anna – Polska/Poland

30) 11.30 – 12.00 STARK  Jonas – Niemcy/Germany

przerwa  (30 min.)

31) 12.30 – 13.00 FURUMI Yasuko – Japonia/Japan

32) 13.00 – 13.30 WON JongHo – Republika Korei/ Republic of Korea

33) 13.30 – 14.00 OVCHARENKOIlia – Ukraina/Ukraine  

przerwa obiadowa

34) 16.30 – 17.00 ZHDANOV Denis – Ukraina/Ukraine

35) 17.00 – 17.30 SHIGEMORI Kotaro – Japonia/Japan

36) 17.30 – 18.00 KULIKOVA  Polina – Rosja/Russia

przerwa  (30 min.)

37) 18.30 – 19.00 KA Joo Yeon – Republika Korei/ Republic of Korea          

38) 19.00 -19.30 GORANKO  Joanna  – Polska/Poland

39) 19.30 – 20.00 HIRAKAWA Aya – Japonia/Japan

 

14 listopada 2019

40) 10.00 – 10.30 LI Gen – Chiny/China

41) 10.30 – 11.00 KISELEVA Daria – Rosja/Russia

42) 11.00 – 11.30 LEE Linda – Republika Korei/ Republic of Korea

43) 11.30 – 12.00 SATO Motohiro – Japonia/Japan

przerwa  (30 min.)

44) 12.30 – 13.00 MOSSAKOWSKI Michał – Polska/Poland

45) 13.00 – 13.30 MARKOVA  Hristeya – Bułgaria/Bulgaria

 

Ogłoszenie wyników I etapu – 14 listopada 2019 – około godz. 18.00  

  

II ETAP

15-17 listopada 2019

 

22 uczestników

40-45 minut

sala koncertowa Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego

Bydgoszcz, ul. Gdańska 20

 

15 listopada 2019 – Początek przesłuchań II etapu

17 listopada 2019 – Ogłoszenie wyników II etapu

 

 

15 listopada 2019

1) 10.00 – 10.45 PIERDOMENICO  Leonardo – Włochy/Italy (1)

2) 10.45 – 11.30 BELYAVSKY Sergey – Rosja/Russia (2)

przerwa (30 min.)

3) 12.00 – 12.45 LIU  Tianyuan – Chiny/China (4)

4) 12.45 – 13.30 PACHOLEC  Kamil – Polska/Poland (6) 

przerwa obiadowa

5) 16.30 – 17.15 KRZYŻOWSKI  Mateusz  – Polska/Poland (8)

6) 17.15 – 18.00 HAO Yilei – Chiny/China (10)

przerwa  (30 min.)

7) 18.30 -19.15 BYRDY  Łukasz – Polska/Poland (11)

8) 19.15 – 20.00 LYNOV  Philipp – Rosja/Russia (12)

 

16 listopada 2019

9) 10.00 – 10.45 KIM  Saetbyeol – Republika Korei/ Republic of Korea (13)

10) 10.45 – 11.30 YOO  Se-Hyeong – Republika Korei/ Republic of Korea (14)

przerwa  (30 min.)

11) 12.00 – 12.45 WIECZOREK Marcin – Polska/Poland (15)

12) 12.45 – 13.30 CHEN  Xuehong – Chiny/China (17)

przerwa obiadowa

13) 16.30 – 17.15 HA Gyu Tae – Republika Korei/ Republic of Korea (18)

14) 17.15 – 18.00 MURADOV  Rustam – Rosja/Russia (21)

przerwa  (30 min.)

15) 18.30 -19.15 PAPOIAN Ilia – Rosja/Russia (24)        

16) 19.15 – 20.00 HSU Yun Chih – Tajwan/Taiwan (27)

 

17 listopada 2019

17) 10.00 – 10.45 FURUMI Yasuko – Japonia/Japan (31)

18) 10.45 – 11.30 OVCHARENKO Ilia – Ukraina/Ukraine (33)

przerwa  (30 min.)

19) 12.00 – 12.45 ZHDANOV Denis – Ukraina/Ukraine (34)

20) 12.45 – 13.30 SHIGEMORI Kotaro – Japonia/Japan (35)

przerwa obiadowa

21) 15.30 – 16.15 KULIKOVA  Polina – Rosja/Russia (36)

22) 16.15 – 17.00 KISELEVA Daria – Rosja/Russia (41)

Ogłoszenie wyników II etapu – 17 listopada 2019 – około godz. 19.00 

 

 

18 listopada 2019

Próby półfinalistów z Capellą Bydgostiensis pod dyrekcją Kaja Bumanna

Sala koncertowa Filharmonii Pomorskiej im. I. J. Paderewskiego

 

10.00 – 10.40   – PIERDOMENICO  Leonardo – Włochy/Italy F

przerwa / break

10.50 – 11.30   – BELYAVSKY Sergey – Rosja/Russia F

11.30 – 12.10   – PACHOLEC  Kamil – Polska/Poland S

 przerwa / break

12.30 – 13.10   – LYNOV  Philipp – Rosja/Russia S

przerwa / break

13.20 – 14.00   – KIM  Saetbyeol – Republika Korei/ Republic of Korea F

  przerwa / break

16.00 – 16.40   – CHEN  Xuehong – Chiny/China F

 przerwa / break

16.50 – 17.30    – HSU Yun Chih – Tajwan/Taiwan, F

przerwa / break

17.40 – 18.20   – FURUMI Yasuko – Japonia/Japan K

 przerwa / break

18.30 – 19.10   – OVCHARENKO Ilia – Ukraina/Ukraine   F

19.10 – 19.20     przerwa / break

19.20 – 20.00   – KISELEVA Daria – Rosja/Russia S

 

PÓŁFINAŁ

19 – 20 listopada 2019

10 uczestników

Sala koncertowa Filharmonii Pomorskiej im. I. J. Paderewskiego

 

Capella Bydgostiensis

dyrygent – Kai Bumann

 

19 listopada 2019 / November 19th, 2019

10.00 – 10.45 – recital PIERDOMENICO  Leonardo – Włochy/Italy F

10.45 – 11.30 – recital BELYAVSKY Sergey – Rosja/Russia F

11.30 – 12.15 – recital PACHOLEC  Kamil – Polska/Poland S

przerwa / break (30 min.)

12.45 – 13.30 – recital LYNOV  Philipp – Rosja/Russia S

13.30 – 14.15 – recital KIM  Saetbyeol – Republika Korei/ Republic of Korea F

przerwa obiadowa / lunch time

16.30 – 17.00 – concert CHEN  Xuehong – Chiny/China F

przerwa / break (15 min.)

17.15 – 17.45 – concert HSU Yun Chih – Tajwan/Taiwan, F

przerwa / break (15 min.)

18.00 – 18.30  concert FURUMI Yasuko – Japonia/JapanK

przerwa / break (15 min.)

18.45 – 19.15 – concert OVCHARENKO Ilia – Ukraina/Ukraine  F

przerwa / break (15 min.)

19.30 – 20.00 – concert KISELEVA Daria – Rosja/Russia S

 

20 listopada 2019 / November 20th, 2019

10.00 – 10.45 – recital CHEN  Xuehong – Chiny/China F

10.45 – 11.30 – recital HSU Yun Chih – Tajwan/Taiwan, F

11.30 – 12.15 – recital FURUMI Yasuko – Japonia/Japan K

przerwa / break (30 min.)

12.45 – 13.30 – recital OVCHARENKO Ilia – Ukraina/Ukraine   F

13.30 – 14.15 – recital KISELEVA Daria – Rosja/Russia S

przerwa obiadowa / lunch time

16.30 – 17.00 – concert PIERDOMENICO  Leonardo – Włochy/Italy F

przerwa / break (15 min.)

17.15 – 17.45 – concert BELYAVSKY Sergey – Rosja/Russia F

przerwa / break (15 min.)

18.00 – 18.30 – concert PACHOLEC  Kamil – Polska/Poland S

przerwa / break (15 min.)

18.45 – 19.15 – concert LYNOV  Philipp – Rosja/Russia S

przerwa / break (15 min.)

19.30 – 20.00 – concert KIM  Saetbyeol – Republika Korei/ Republic of Korea F

 

Ogłoszenie wyników Półfinału – 20 listopada 2019 – około godz. 21.30

 

 

21 listopada 2019 

Próby z Orkiestrą w sali koncertowej Filharmonii Pomorskiej im. I. J. Paderewskiego

 

09.00 – 10.00 – Belyavsky Sergey F – S. Rachmaninov Concerto No. 2 in  C minor, Op. 18

10.30 – 11.30 – Pacholec Kamil S – P. Tchaikovsky Concerto No. 1 in B-flat minor, Op. 23

12.00 – 13.00 – Lynov Philipp S – S. Prokofiev Concerto No. 2 in G minor, Op. 16

17.00 – 18.00 – Kim Saetbyeol F – P. Tchaikovsky Concerto No. 1 in B-flat minor, Op. 23
18.30 – 19.30 – Furumi Yasuko KS. Rachmaninov Concerto No. 2 in C minor, Op. 18

 

FINAŁ 

22 – 23 listopada 2019

5 uczestników 

Sala koncertowa Filharmonii Pomorskiej im. I. J. Paderewskiego

 

Orkiestra Filharmonii Pomorskiej im. I.J. Paderewskiego

dyrygent – Jakub Chrenowicz

 

22 listopada 2019 

Próby z Orkiestrą Filharmonii Pomorskiej im. I. J. Paderewskiego

09.30 – 10.30 – Belyavsky Sergey F – S. Rachmaninov Concerto No. 2 in  C minor, Op. 18

10.45 – 11.45 – Pacholec Kamil S – P. Tchaikovsky Concerto No. 1 in B-flat minor, Op. 23

12.00 – 13.00 – Lynov Philipp S – S. Prokofiev Concerto No. 2 in G minor, Op. 16

 

19.00 Koncerty Finałowe

 

19.00 – 19.30 – Belyavsky Sergey F

S. Rachmaninov Concerto No. 2 in C minor, Op. 18

Moderato

Adagio sostenuto

Allegro scherzando

 

20.00 – 21.00 – Pacholec Kamil S

P. Tchaikovsky Concerto No. 1 in B-flat minor, Op. 23

Allegro non troppo e molto maestoso

Andante semplice

Allegro con fuoco

 

21.00 – 21.45 – Lynov Philipp S

S. Prokofiev Concerto No. 2 in G minor, Op. 16

Andantino

Scherzo. Vivace

Intermezzo. Allegro moderato

Finale. Allegro tempestoso

 

23 listopada 2019 

Próby z Orkiestrą Filharmonii Pomorskiej im. I. J. Paderewskiego

 

10.00 – 11.00 – Kim Saetbyeol F – P. Tchaikovsky Concerto No. 1 in B-flat minor, Op. 23

11.30 – 12.30 – Furumi Yasuko K – S. Rachmaninov Concerto No. 2 in C minor, Op. 18

 

19.00 Koncerty Finałowe

 

19.00 – 19.30 – Kim Saetbyeol F

P. Tchaikovsky Concerto No. 1 in B-flat minor, Op. 23

Allegronon troppo e molto maestoso – Allegro con spirito

Andantino semplice – Allegro vivace assai

Allegro con fuoco

 

20.00 – 21.00 – Furumi Yasuko K

S. Rachmaninov Concerto No. 2 in C minor, Op. 18

Moderato

Adagio sostenuto

Allegro scherzando

 

 

23 listopada 2019 

21.00 

Sala koncertowa Filharmonii Pomorskiej im. I. J. Paderewskiego 

Specjalny koncert Krzysztofa Herdzina

Paderewski na jazzowo

 

Uroczystość zakończenia XI Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego I. J. Paderewskiego oraz ogłoszenie wyników Konkursu – 23 listopada 2019, ok godziny 22.00

 

24 listopada 2019

 ONCERT LAUREATÓW

Sala koncertowa Filharmonii Pomorskiej im. I. J. Paderewskiego

godz. 17.00

 

Belyavsky Sergey
I. J. Paderewski – Polonaise in B major op. 9/6
F. Liszt – Scherzo and Marsch, S. 177

Kim Saetbyeol
I. J. Paderewski – Melody op. 16/2
D. Shostacovich – Preludum and fugue in D-flat major, op. 87/15

Furumi Yasuko
F. Liszt – Ballade No. 2 in B minor, S. 171

Kamil Pacholec
F. Chopin – Barcarolle in F-sharp major, op.60
I. J. Paderewski – Cracovienne fantastique, op. 14/6

Lynov Philipp
S. Prokofiev Concerto No. 2 in G minor, Op. 16

Andantino

Scherzo. Vivace

Intermezzo. Allegro moderato

Finale. Allegro tempestoso

 

25 listopada 2019 

 

KONCERT LAUREATÓW 

 

Filharmonia Narodowa w Warszawie

Sala kameralna

godz. 19.00

 

 

Furumi Yasuko

F. Liszt – Ballade No. 2 in B minor, S. 171

K. Szymanowski – Etude in B-flat minor, op. 4/3

I. J. Paderewski – Menuet, op. 14/1

 

Kamil Pacholec

F. Chopin – Barcarolle in F-sharp major, op.60

I. J. Paderewski – Cracovienne fantastique, op. 14/6

F. Liszt/C. Gounod – Waltz from the Opera „Faust”

 

Lynov Philipp

M. Dobrzyński – Moving Frames

S. Barber – Sonata in E-flat minor, op. 26

I. J. Paderewski – Intermezzo Polacco, op. 14/5

S. Prokofiev – 4 Etudes op. 2

 

 

ORGANIZATORZY XI Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. I. J. Paderewskiego

Towarzystwo Muzyczne im. I. J. Paderewskiego

Filharmonia Pomorska im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy

Akademia Muzyczna im. F. Nowowiejskiego

 

 

XI Międzynarodowy Konkurs Pianistycznego im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy jest współfinansowany ze środków:

Miasta Bydgoszcz

logo_bydgoszcz

Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca 

mkidn_01_cmyk                

PARTNER

Województwo Kujawsko-Pomorskie

 

Pod Narodowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości.

 

PARTNERZY:

 

 

 

PATRONAT MEDIALNY:

 

                                                     

                                                                           

MECENASI:

                                                                        

 

      

Partnerzy konkursu
AM

AM

FP

FP

asd

asd

PTNA

PTNA

YAMAHA

YAMAHA

Liszt Competition

Liszt Competition

Michael Moran

Michael Moran

Kawai

Kawai

Fazioli

Fazioli

ST

ST

WFIMP

WFIMP

Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. I. J. Paderewskiego jest organizowany w ramach projektu pt. "Kujawsko-Pomorskie Menu Kulturalne 2013-2014" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 oraz ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.