Harmonogram X Konkursu

X MIĘDZYNARODOWY KONKURS PIANISTYCZNY IM. IGNACEGO JANA PADEREWSKIEGO

Bydgoszcz, 6-20 LISTOPADA 2016

5 listopada  2016 – Przyjazd uczestników Konkursu do Bydgoszczy

6 listopada 2016 – Spotkanie informacyjne i losowanie kolejności występów

6 listopada 2016 – Koncert Inauguracyjny Konkursu

7 listopada 2016 – Początek przesłuchań I etapu

10 listopada 2016 – Ogłoszenie wyników I etapu

11 listopada 2016 – Początek przesłuchań II etapu

13 listopada 2016 – Ogłoszenie wyników II etapu

14 listopada 2016 – Próba z Orkiestrą Kameralną dla Półfinalistów Konkursu

15 listopada 2016 – Początek przesłuchań Półfinału

16 listopada 2016 – Ogłoszenie wyników Półfinału

17 listopada 2016 – Próba z Orkiestrą dla Finalistów Konkursu

18-19 listopada 2016 – Finały Konkursu

19 listopada 2016 – Uroczystość  zakończenia Konkursu

19 listopada 2016 – Ogłoszenie wyników  i  wręczenie nagród

20 listopada 2016 – Koncert Laureatów X Konkursu im. I. J. Paderewskiego

20 listopada 2016 – Wręczenie nagród pozaregulaminowych

21 listopada 2016 – Koncert Laureatów I, II i III nagrody w Filharmonii Narodowej w Warszawie

 

6 listopada 2016 

godzina 15.00  –  Losowanie kolejności występów uczestników Konkursu

Sala koncertowa Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego

Bydgoszcz, ul. Gdańska 20

 

6 listopada 2016 

KONCERT  INAUGURACYJNY

godzina 19.00

Sala koncertowa Filharmonii Pomorskiej im. I. J. Paderewskiego

 

Orkiestra Filharmonii Pomorskiej im. I. J. Paderewskiego

dyrygent – Marek Pijarowski

przy fortepianie – Alexander Gadjiev,

zwycięzca IX Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Hamamatsu (Japonia, 2015)

 

I ETAP 

7-10 listopada 2016 

47 uczestników

25-30 minut

Sala koncertowa Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego

Bydgoszcz, ul. Gdańska 20

 

7 listopada 2016 

1. 10.00 – 10.30 Świgut Aleksandra

2. 10.30 – 11.00 Navarro Priscila

3. 11.00 – 11.30 Loatelli Ilaria

4. 11.30 – 12.00 Liu Xiaoyu

przerwa  (30 min.)

5. 12.30 – 13.00 Kotys Vasyl

6. 13.00 – 13.30 Chen Han

7. 13.30 – 14.00 Davidov Michael

przerwa obiadowa 

8. 16.30 – 17.00 Zhou Tianyu

9. 17.00 – 17.30 Yu Mi Hyang

10. 17.30 – 18.00 Kim Eunchan

przerwa (30 min.)

11. 18.30 – 19.00 Kim Yedam

12. 19.00 – 19.30 Sudo Rina

13. 19.30 – 20.00 Candotti Michelle

 

8 listopada 2016 

14. 10.00 – 10.30 Bartosik Nora

15. 10.30 – 11.00 Tainaka Takuya

16. 11.00 – 11.30 Pavlović Aleksandar

17. 11.30 – 12.00 Andreeva Svetlana

przerwa (30 min.)

18. 12.30 – 13.00 Tomaszewski Adam

19. 13.00 – 13.30 Panfilov Alexander

20. 13.30 – 14.00 Ozaki Misora

przerwa obiadowa 

21. 16.30 – 17.00 Najafli Narmin

22. 17.00 – 17.30 Morishige Yuka

23. 17.30 – 18.00 Shmukler Ilya

przerwa  (30 min.)

24. 18.30 – 19.00 Denisenko Andrey

25. 19.00 – 19.30 Kachko Tatiana

26. 19.30 – 20.00 Zhou Mo

 

9 listopada 2016 

27. 10.00 – 10.30 Chen Yun-Ho

28. 10.30 – 11.00 Furumi Yasuko

29. 11.00 – 11.30 Shigeno Tomoka

30. 11.30 – 12.00 Zając Tomasz

przerwa (30 min.)

31. 12.30 – 13.00 Bonev Stefan

32. 13.00 – 13.30 Bies Tymoteusz

33. 13.30 – 14.00 Nesterova Anastasiia

przerwa obiadowa 

34. 16.30 – 17.00 Park Sejoon

35. 17.00 – 17.30 Dorokhova Tatiana

36. 17.30 – 18.00  Ivanova Din

przerwa (30 min.)

37. 18.30 – 19.00 Wierciński Andrzej

38. 19.00 – 19.30 Akimoto Kosuke

39. 19.30 – 20.00 Lee Hyuk

 

10 listopada 2016 

40. 10.00 – 10.30 Sung Jenna

41. 10.30 – 11.00 Lee Taek Gi

42. 11.00 – 11.30 Noh Yuri

43. 11.30 – 12.00 Kuszlik Jakub

przerwa (30 min.)

44. 12.30 – 13.00 Bilicka Elżbieta

45. 13.00 – 13.30 Yang Xiaohui

przerwa obiadowa

46. 16.30 – 17.00 Kostiuchenko Anatolii

47. 17.00 – 17.30 Yang Yuanfan

Ogłoszenie wyników I etapu – 10 listopada 2016 – około godz. 20.00 

 

II ETAP 

11-13 listopada 2016 

23 uczestników

40-45 minut

Sala koncertowa Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego

Bydgoszcz, ul. Gdańska 20

 

11 listopada 2016 

10.00 – 10.45  Liu Xiaoyu, Canada (number 27, page 102)

10.45 – 11.30 Chen Han, Taiwan (number 9, page 84)

przerwa (30 min.)

12.00 – 12.45 Kim Yedam Rep. of Korea (number 19, page 94)

12.45 – 13.30 Sudo Rina, Japan (number 42, page 117)

przerwa obiadowa

16.30 – 17.15 Candotti Michelle, Italy (number 8, page 83)

17.15 – 18.00 Andreeva Svetlana, Russia (number 2, page  77 )

przerwa (30 min.)

18.30 -19.15 Panfilov Alexander, Russia (number 35, page 110)

19.15 – 20.00 Ozaki Misora, Japan (number 34, page 109)

 

12 listopada 2016016

10.00 – 10.45 Shmukler Ilya, Russia (number 40, page 115)

10.45 – 11.30 Denisenko Andrey, Russia (number 12, page 87)

przerwa (30 min.)

12.00 – 12.45 Furumi Yasuko, Japan (number 14, page 89)

12.45 – 13.30 Bies Tymoteusz Poland (number 5, page 80)

przerwa obiadowa

16.30 – 17.15  Park Sejoon, USA (number 36, page 111)

17.15 – 18.00 Dorokhova Tatiana, Russia (number 13, page 88)

przerwa(30 min.)

18.30 -19.15 Ivanova Dina, Russia (number 16, page 91)

19.15 – 20.00 Wierciński Andrzej, Poland (number 48, page 123)

 

13 listopada 2016

10.00 – 10.45  Akimoto Kosuke, Japan (number 1, page 76)

10.45 – 11.30 Lee Hyuk, Rep. of Korea (number 23, page 98)

przerwa (30 min.)

12.00 – 12.45 Lee Taek Gi, Rep. of Korea (number 24, page 99)

12.45 – 13.30 Kuszlik Jakub, Poland (number 22, page 97)

przerwa obiadowa

16.30 – 17.15  Bilicka Elżbieta, Poland (number 6, page 81)

17.15 – 18.00 Yang Xiaohui, China (number 49, page 124)

przerwa (30 min.)

18.30 -19.15 Kostiuchenko Anatolii, Ukraine (number 20, page 95)

 

Ogłoszenie wyników II etapu – 13 listopada 2016 – około godz. 20.00 

 

14 listopada 2016 

Próby półfinalistów z Capellą Bydgostiensis pod dyrekcją Kaja Bumanna

 

PÓŁFINAŁ 

15 – 16 listopada 2016 

10 uczestników

Sala koncertowa Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego

Bydgoszcz, ul. Gdańska 20

 

Capella Bydgostiensis

dyrygent - Kai Bumann

 

15 listopada 2016

  1. 10.00 – 10.45 Liu Xiaoyu, Canada (number 27, page 102) – recital
  2. 10.45 – 11.30 Andreeva Svetlana, Russia (number 2, page 77 ) – recital
  3. 11.30 – 12.15 Panfilov Alexander, Russia (number 35, page 110) – recital

przerwa  (30 min.)

  1. 12.45 – 13.30 Bies Tymoteusz Poland (number 5, page 80)- recital
  2. 13.30 – 14.15 Ivanova Dina, Russia (number 16, page 91) – recital

przerwa obiadowa 

  1. 16.30 – 17.00 Akimoto Kosuke, Japan (number 1, page 76) – koncert

przerwa  (15 min.)

  1. 17.15 – 17.45 Lee Hyuk, Rep. of Korea (number 23, page 98) – koncert

przerwa  (15 min.)

  1. 18.00 – 18.30  Kuszlik Jakub, Poland (number 22, page 97) – koncert

przerwa  (15 min.)

  1. 18.45 – 19.15  Bilicka Elżbieta, Poland (number 6, page 81) – koncert

przerwa (15 min.)

  1. 19.30 – 20.00 Yang Xiaohui, China (number 49, page 124) – koncert

 

16 listopada 2016 

  1. 10.00 – 10.30 Liu Xiaoyu, Canada (number 27, page 102) – koncert

przerwa (15 min.)

  1. 10.45 – 11.15 Andreeva Svetlana, Russia (number 2, page 77 ) – koncert

przerwa (15 min.)

  1. 11.30 – 12.00 Panfilov Alexander, Russia (number 35, page 110) – koncert

przerwa  (15 min.)

  1. 12.15 – 12.45 Bies Tymoteusz Poland (number 5, page 80) –  koncert

przerwa  (15 min.)

  1. 13.00 – 13.30 Ivanova Dina, Russia (number 16, page 91) – koncert

przerwa obiadowa 

  1. 16.30 – 17.15 Akimoto Kosuke, Japan (number 1, page 76) – recital
  2. 17.15 – 18.00 Lee Hyuk, Rep. of Korea (number 23, page 98) – recital
  3. 18.00 – 18.45  Kuszlik Jakub, Poland (number 22, page 97) – recital

przerwa (30 min.)

44. 19.15 – 20.00 Bilicka Elżbieta, Poland (number 6, page 81) – recital

  1. 20.00 – 20.45 Yang Xiaohui, China (number 49, page 124) – recital

 

Ogłoszenie wyników Półfinału – 16 listopada 2016 – około godz. 21.30

 

 

17 listopada 2016 

Próby z Orkiestrą w sali koncertowej Filharmonii Pomorskiej im. I. J. Paderewskiego

 

FINAŁ 

18 – 19 listopada 2016

5 uczestników

Sala koncertowa Filharmonii Pomorskiej im. I. J. Paderewskiego

 

Orkiestra Filharmonii Pomorskiej im. I.J. Paderewskiego

dyrygent – Tadeusz Strugała

 

18 listopada 2016

do godziny 15.00 Próby z Orkiestrą Filharmonii Pomorskiej im. I. J. Paderewskiego

19.00 Koncert Finałowy

Andreeva Svetlana, Rosja

Ivanova Dina, Rosja

Lee Hyuk, Rep. Korei

 

19 listopada 2016 

do godziny 15.00  Próby z Orkiestrą Filharmonii Pomorskiej im. I. J. Paderewskiego

19.00 Koncert Finałowy

Kuszlik Jakub, Polska

Bilicka Elżbieta, Polska

 

19 listopada 2016 – około godz. 21.30 

Uroczystość zakończenia X Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. I. J. Paderewskiego oraz ogłoszenie wyników Konkursu

 

20 listopada 2016 

KONCERT LAUREATÓW

Sala koncertowa Filharmonii Pomorskiej im. I. J. Paderewskiego

godz. 19.00

 

21 listopada 2016 

KONCERT LAUREATÓW

Filharmonia Narodowa w Warszawie

Sala kameralna

godz. 19.00

 

Partnerzy konkursu

Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. I. J. Paderewskiego jest organizowany w ramach projektu pt. "Kujawsko-Pomorskie Menu Kulturalne 2013-2014" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 oraz ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.