II Konkurs

II Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny
im. Ignacego Jana Paderewskiego
Bydgoszcz, 16 – 26 października 1986

Znaleźli się w środowisku muzycznym Bydgoszczy ludzie, dla których muzyka Paderewskiego była żywa i godna popularyzacji. Wznowienia konkursowych zmagań podjęli się tym razem: Jerzy Sulikowski, profesor Akademii Muzycznej w Bydgoszczy i Gdańsku oraz redaktor „Ilustrowanego Kuriera Polskiego” Henryk Martenka. Organizacji i sfinansowania konkursu podjęły się: Ministerstwo Kultury i Sztuki, Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego, Filharmonia Pomorska im. Ignacego Paderewskiego oraz Urząd Wojewódzki i Urząd Miejski w Bydgoszczy. Konkurs odbył się w dniach 16 – 26 października 1986 roku w sali FP.

Do konkursu zgłosiło się 27 kandydatów reprezentujących wszystkie ważniejsze ośrodki akademickie (Warszawa, Gdańsk, Poznań, Katowice, Wrocław, Bydgoszcz). Do eliminacji przystąpiło 19 uczestników.

Partnerzy konkursu
AM

AM

FP

FP

asd

asd

PTNA

PTNA

YAMAHA

YAMAHA

Liszt Competition

Liszt Competition

Michael Moran

Michael Moran

Kawai

Kawai

Fazioli

Fazioli

ST

ST

WFIMP

WFIMP

Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. I. J. Paderewskiego jest organizowany w ramach projektu pt. "Kujawsko-Pomorskie Menu Kulturalne 2013-2014" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 oraz ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.