Harmonogram XI Konkursu

10 listopada 2019

godzina 15.00  –  Losowanie kolejności występów uczestników Konkursu

sala koncertowa Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego

Bydgoszcz, ul. Gdańska 20

 

 

KONCERT  INAUGURACYJNY

godzina 17.00

sala koncertowa Filharmonii Pomorskiej im. I. J. Paderewskiego

 

 

Orkiestra Filharmonii Pomorskiej im. I. J. Paderewskiego

dyrygent – Kai Bumann

przy fortepianie – Nikita Mndoyants,

zwycięzca VII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. I. J. Paderewskiego (Bydgoszcz, 2007)

 

S. Prokofiev – Concerto No. 2 in G minor, Op. 16

Andantino-Allegretto

Scherzo: Vivace

Intermezzo: Allegro moderato

Finale: Allegro tempestoso

 

Witold Lutosławski (1913-1994) – Koncert na orkiestrę

 

Koncert poprowadzi Krzysztof Zanussi

 

I ETAP

11-14 listopada 2019

 

47 uczestników

 25-30 minut

sala koncertowa Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego

Bydgoszcz, ul. Gdańska 20

 

11 listopada 2019

1) 10.00 – 10.30

2) 10.30 – 11.00

3) 11.00 – 11.30

4) 11.30 – 12.00

przerwa  (30 min.)

5) 12.30 – 13.00

6) 13.00 – 13.30

7) 13.30 – 14.00

przerwa obiadowa

8) 16.30 – 17.00

9) 17.00 – 17.30

10) 17.30 – 18.00

przerwa (30 min.)

11) 18.30 – 19.00

12) 19.00 – 19.30

13) 19.30 – 20.00

 

12 listopada 2019

14)10.00 – 10.30

15) 10.30 – 11.00

16) 11.00 – 11.30

17) 11.30 – 12.00

przerwa  (30 min.)

18) 12.30 – 13.00

19) 13.00 – 13.30

20) 13.30 – 14.00

przerwa obiadowa

21) 16.30 – 17.00

22) 17.00 – 17.30

23) 17.30 – 18.00

przerwa (30 min.)

24) 18.30 – 19.00

25) 19.00 -19.30

26) 19.30 – 20.00

 

13 listopada 2019

27) 10.00 – 10.30

28) 10.30 – 11.00

29) 11.00 – 11.30

30) 11.30 – 12.00

przerwa  (30 min.)

31) 12.30 – 13.00

32) 13.00 – 13.30

33) 13.30 – 14.00

przerwa obiadowa

34) 16.30 – 17.00

35) 17.00 – 17.30

36) 17.30 – 18.00

przerwa  (30 min.)

37) 18.30 – 19.00

38) 19.00 -19.30

39) 19.30 – 20.00

 

 

14 listopada 2019

40) 10.00 – 10.30

41) 10.30 – 11.00

42) 11.00 – 11.30

43) 11.30 – 12.00

przerwa  (30 min.)

44) 12.30 – 13.00

45) 13.00 – 13.30

46) 13.30 – 14.00

47) 14.00 – 14.30

przerwa obiadowa

 

Ogłoszenie wyników I etapu – 14 listopada 2019 – około godz. 18.00 

  

II ETAP

15-17 listopada 2019

 

20 uczestników

40-45 minut

sala koncertowa Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego

Bydgoszcz, ul. Gdańska 20

 

15 listopada 2019

1) 10.00 – 10.45

2) 10.45 – 11.30

przerwa (30 min.)

3) 12.00 – 12.45

4) 12.45 – 13.30

przerwa obiadowa

5) 16.30 – 17.15

6) 17.15 – 18.00

przerwa  (30 min.)

7) 18.30 -19.15

8) 19.15 – 20.00

 

16 listopada 2019

9) 10.00 – 10.45

10) 10.45 – 11.30

przerwa  (30 min.)

11) 12.00 – 12.45

12) 12.45 – 13.30

przerwa obiadowa

13) 16.30 – 17.15

14) 17.15 – 18.00

przerwa  (30 min.)

15) 18.30 -19.15

16) 19.15 – 20.00

 

17 listopada 2019

17) 10.00 – 10.45

18) 10.45 – 11.30

przerwa  (30 min.)

19) 12.00 – 12.45

20) 12.45 – 13.30

 

Ogłoszenie wyników II etapu – 17 listopada 2019 – około godz. 17.00 

 

18 listopada 2019

Próby półfinalistów z Capellą Bydgostiensis pod dyrekcją Kaja Bumanna

Sala koncertowa Filharmonii Pomorskiej im. I. J. Paderewskiego

 

10.00 – 10.40   – 1

10.40 – 10.50      przerwa / break

10.50 – 11.30   – 2

11.30 – 12.10   – 3

12.10 – 12.30      przerwa / break

12.30 – 13.10   – 4

13.10 – 13.20      przerwa / break

13.20 – 14.00   – 5

14.00 – 16.00       przerwa / break

16.00 – 16.40   – 6

16.40 – 16.50      przerwa / break

16.50 – 17.30    – 7

17.30 – 17.40      przerwa / break

17.40 – 18.20   – 8

18.20 – 18.30     przerwa / break

18.30 – 19.10   – 9

19.10 – 19.20     przerwa / break

19.20 – 20.00   – 10

 

PÓŁFINAŁ

19 – 20 listopada 2019

10 uczestników

Sala koncertowa Filharmonii Pomorskiej im. I. J. Paderewskiego

 

Capella Bydgostiensis

dyrygent – Kai Bumann

 

19 listopada 2019

10.00 – 10.45 – recital 1

10.45 – 11.30 – recital 2

11.30 – 12.15 – recital 3

przerwa / break (30 min.)

12.45 – 13.30 – recital 4

13.30 – 14.15 – recital 5

przerwa obiadowa / lunch time

16.30 – 17.00 – concert 6

przerwa / break (15 min.)

17.15 – 17.45 – concert 7

przerwa / break (15 min.)

18.00 – 18.30  concert 8

przerwa / break (15 min.)

18.45 – 19.15 – concert 9

przerwa / break (15 min.)

19.30 – 20.00 – concert 10

 

20 listopada 2019

10.00 – 10.45 – recital 6

10.45 – 11.30 – recital 7

11.30 – 12.15 – recital 8

przerwa / break (30 min.)

12.45 – 13.30 – recital 9

13.30 – 14.15 – recital 10

przerwa obiadowa / lunch time

16.30 – 17.00 – concert 1

przerwa / break (15 min.)

17.15 – 17.45 – concert 2

przerwa / break (15 min.)

18.00 – 18.30 – concert 3

przerwa / break (15 min.)

18.45 – 19.15 – concert 4

przerwa / break (15 min.)

19.30 – 20.00 – concert 5

Ogłoszenie wyników Półfinału – 16 listopada 2019 – około godz. 21.30

 

21 listopada 2019

Próby z Orkiestrą w sali koncertowej Filharmonii Pomorskiej im. I. J. Paderewskiego

 

FINAŁ

22 – 23 listopada 2019

5 uczestników

Sala koncertowa Filharmonii Pomorskiej im. I. J. Paderewskiego

 

Orkiestra Filharmonii Pomorskiej im. I.J. Paderewskiego

dyrygent – Jakub Chrenowicz

 

22 listopada 2019

do godziny 15.00

Próby z Orkiestrą Filharmonii Pomorskiej im. I. J. Paderewskiego

KONCERT  FINAŁOWY

godzina 19.00

sala koncertowa Filharmonii Pomorskiej im. I. J. Paderewskiego

Orkiestra Filharmonii Pomorskiej im. I. J. Paderewskiego

dyrygent – Jakub Chrenowicz

 

23 listopada 2019

do godziny 15.00

Próby z Orkiestrą Filharmonii Pomorskiej im. I. J. Paderewskiego

 

KONCERT  FINAŁOWY

godzina 19.00

sala koncertowa Filharmonii Pomorskiej im. I. J. Paderewskiego

Orkiestra Filharmonii Pomorskiej im. I. J. Paderewskiego

dyrygent – Jakub Chrenowicz

 

23 listopada 2019

21.00.

sala koncertowa Filharmonii Pomorskiej im. I. J. Paderewskiego

Specjalny koncert Krzysztofa Herdzina

Paderewski na jazzowo

 

 

Uroczystość zakończenia XI Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. I. J. Paderewskiego oraz ogłoszenie wyników Konkursu

23 listopada 2019, ok godziny 22.00

 

 

24 listopada 2019

KONCERT LAUREATÓW

sala koncertowa Filharmonii Pomorskiej im. I. J. Paderewskiego

godz. 17.00

 

Orkiestra Filharmonii Pomorskiej im. I. J. Paderewskiego

dyrygent – Jakub Chrenowicz

 

Koncert poprowadzi Anna Seniuk

 

25 listopada 2019

KONCERT LAUREATÓW

Filharmonia Narodowa w Warszawie

sala kameralna

godz. 19.00

 

ORGANIZATORZY XI Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. I. J. Paderewskiego

Towarzystwo Muzyczne im. I. J. Paderewskiego

Filharmonia Pomorska im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy

Akademia Muzyczna im. F. Nowowiejskiego

 

 

XI Międzynarodowy Konkurs Pianistycznego im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy jest współfinansowany ze środków:

Miasta Bydgoszcz

logo_bydgoszcz

Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca 

mkidn_01_cmyk                

PARTNER

Województwo Kujawsko-Pomorskie

 

Pod Narodowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości.

 

PARTNERZY:

 

 

 

PATRONAT MEDIALNY:

 

                                                     

                                                                           

MECENASI:

                                                                        

 

      

Partnerzy konkursu
AM

AM

FP

FP

asd

asd

PTNA

PTNA

YAMAHA

YAMAHA

Liszt Competition

Liszt Competition

Michael Moran

Michael Moran

Kawai

Kawai

Fazioli

Fazioli

ST

ST

WFIMP

WFIMP

Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. I. J. Paderewskiego jest organizowany w ramach projektu pt. "Kujawsko-Pomorskie Menu Kulturalne 2013-2014" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 oraz ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.